Ontdek onze changemakers: Eufemia en Lucie!
Ontdek onze changemakers: Eufemia en Lucie!
LUCIE DIATTA - Senegal 
EUFEMIA CULLAMAT - Filipijnen
Changemakers gaan in 2020 onvermoeid door
Changemakers zijn sterke mensen en straffe organisaties die actie ondernemen. In alle uithoeken van de wereld strijden ze voor beter. Voor mensenrechten, voor democratie, voor een planeet die blijft draaien.
Meer dan ooit staan ze onder druk. Hun broodnodige werk wordt gedwarsboomd door dubieuze wetten en zelfs moord. Daarom hebben zij jouw hulp nodig. Zorg je mee voor verandering?
https://11.be/changemakers
Gerelateerde artikels
-
Senegal 2025: vrouwen centraal in agro-ecologie
In 2025 zetten we in Senegal de eerste internationale Permaculture Design Certificate-opleiding in West-Afrika op poten. Permacultuur is een agro-ecologische landbouwmethode die natuurlijke ecosystemen nabootst. We zullen de opleiding vaker organiseren en zo agro-ecologie promoten in de regio. Ook op de andere projecten met de overleggroepen, schoolkantines en opleidingen voor vrouwelijke landbouwers zijn we enorm trots.
Senegal 2025: vrouwen centraal in agro-ecologie
-
Solidagro werkt mee aan publicatie over het opschalen van agro-ecologie in de Filipijnen
Bijzonder trots zijn we op de publicatie van het rapport Barriers and Pathways met Ibon Foundation en onze Filipijnse partners. Dit onderzoek, gesteund door het Vlaams Internationaal Klimaatactieprogramma, brengt in kaart welke hindernissen agro-ecologie vandaag afremmen en welke kansen er zijn om deze duurzame aanpak op grotere schaal in te zetten als antwoord op de klimaatcrisis. Ontdek de publicatie hier!
Solidagro werkt mee aan publicatie over het opschalen van agro-ecologie in de Filipijnen
-
Terugblik: Woelig maar veerkrachtig 2025 in de Filipijnen
Filipijnse boeren stonden onder zware druk dit jaar. Het klimaat slaat steeds harder toe: tyfoons en overstromingen spoelen oogsten weg en bedreigen het inkomen van hele families. Tegelijk worden boeren die opkomen voor hun rechten geïntimideerd en het zwijgen opgelegd. Schendingen van boerenrechten maken agro-ecologie bijna onmogelijk: zonder landzekerheid, zonder toegang tot eigen zaden en zonder het recht om zich te organiseren, kunnen boeren geen duurzame landbouw opbouwen.
Terugblik: Woelig maar veerkrachtig 2025 in de Filipijnen