Terugblik: Twee dagen van lokaal lekkers
Terugblik: Twee dagen van lokaal lekkers
De Twee dagen van lokaal lekkers waren de laatste activiteiten in onze pop-uplocatie Keerpunt (Sint-Niklaas). Educatief medewerker Katlijn nam de organisatie voor haar rekening en schreef een verslagje.
Op woensdag 7 februari nam Philippe van De Zoetenhof meer dan 25 deelnemers mee in een verhaal over hoe je je tuin kan omtoveren tot een plek waar je veel lekkers kan plukken. Bessen kwamen aan bod, maar ook groene en anderskleurige blaadjes en plantjes. Bedankt Velt Waasland om dit samen te organiseren!

Op zaterdag 10 februari leerde bakker Luc De Boey van de lokale voedselproductencoöperatie Smaak van Waas speltbrood bakken met lokaal geteeld speltmeel. Tussen het kneden door gingen we met groenten die momenteel te vinden zijn op de velden en in de serres van Tine van De Kleibeekhoeve aan de slag om groentenspreads te maken. Tine gaf verder inspirerende voorbeelden over hoe je aan de slag kan gaan met de seizoensgroenten uit de groentepakketten die ze verkoopt.


Solidagro zet in binnen- en buitenland in op de promotie van de korte keten en de ondersteuning van lokale voedselproducenten. Dit jaar viel 'Twee dagen van lokaal lekkers' in de actieperiode van Februari zonder supermarkt. Ga jij mee de uitdaging aan van deze campagne? Lees hier verder!
Gerelateerde artikels
-
Mei Supermarktvrij? Challenge accepted!
Na het succes van ‘Februari zonder supermarkt’ lanceren we met onder andere Wervel en Voedsel Anders de nieuwe campagne ‘Mei Supermarktvrij’. Deze maand ontdekken van alternatieven: van de lokale boer, voedselteam en de buurderij tot de buurtwinkel en de CSA plukboerderij. Want lokaal en eerlijk eten is niet alleen lekkerder en gezonder, het is ook een krachtig politiek en ecologisch statement.
Mei Supermarktvrij? Challenge accepted!
-
30 jaar Dag van de Boerenstrijd (2): Over de Antwerpse Boerentoren
Op 17 april is het 30 jaar geleden dat 21 Braziliaanse boeren vermoord werden toen ze opkwamen voor een eerlijke toegang tot land. Het was de start van de Internationale Dag van de Boerenstrijd. In deze reeks geschreven door Boerenforum, De Landbouwbrigades en MoBo-collectief zoomen we in op het belang van de boerenstrijd1 vandaag. Op zaterdag 18 april verzamelen we aan de Antwerpse Boerentoren. Waarom daar? Dat ontdek je in dit tweede artikel van de reeks.
Klik hier voor het event
Klik hier om lid te worden van de Signal-groep
30 jaar Dag van de Boerenstrijd (2): Over de Antwerpse Boerentoren
-
30 jaar Dag van de Boerenstrijd (1): waarom opkomen voor boerenrechten
Op 17 april is het 30 jaar geleden dat 21 Braziliaanse boeren vermoord werden toen ze opkwamen voor een eerlijke toegang tot land. Het was de start van de Internationale Dag van de Boerenstrijd. In deze reeks geschreven door Boerenforum, De Landbouwbrigades en MoBo-collectief zoomen we in op het belang van de boerenstrijd vandaag, wereldwijd en in België. Op zaterdag 18 april verzamelen we aan de Antwerpse Boerentoren. Doe je mee?
Klik hier voor het event
Klik hier om lid te worden van de Signal-groep
30 jaar Dag van de Boerenstrijd (1): waarom opkomen voor boerenrechten